Всеукраїнська олімпіада студентів зі спеціальності «Плодоовочівництво і виноградарство»

 

За ініціативи першого в Україні навчального закладу з садівництва – Уманського національного університету садівництва – у 2000 році започатковано олімпіаду зі спеціальності "Плодоовочівництво і виноградарство" для студентів-аграріїв вищих навчальних закладів України та зарубіжжя. З того часу проведено чотирнадцять олімпіад, у тому числі дві міжнародних.

Ось і в цьому році, вже в одинадцяте, наказом Міністерства освіти і науки України Уманський національний університет садівництва визначено базовим навчальним закладом із проведення ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності „Плодоовочівництво і виноградарство” серед студентів аграрних ВНЗ ІІІ–ІV рівнів акредитації. І це не випадково, адже  старовинний навчальний заклад славиться багатими освітніми традиціями, професійним викладацьким складом і досвідом підготовки спеціалістів.

12-14 березня 2014 р. на факультеті плодоовочівництва, екології та захисту рослин в олімпіаді взяли участь 14 студентів  – переможців відбіркового етапу з п’яти аграрних вищих навчальних закладів України – Національного університету біоресурсів і природокористування України, Львівського національного аграрного університету, Миколаївського державного аграрного університету, Ужгородського національного університету, Уманського національного університету садівництва.

Оргкомітет на чолі із першим проректором УНУС Іваном Мостов’яком, журі, мандатна й апеляційна комісії забезпечили розробку завдань, реєстрацію, шифрування та дешифрування учасників, перевірку конкурсних робіт та визначення переможців. До складу журі увійшли досвідчені викладачі кафедр овочівництва, плодівництва і виноградарства Уманського національного університету садівництва та викладачі ВНЗ – учасників олімпіади.

До учасників Всеукраїнської студентської олімпіади з вітальним словом звернулися проректор з науково-педагогічної роботи із відокремленими структурними підрозділами, професор Володимир Заморський, декан факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин, доцент Сергій Щетина, голова журі професор Олександр Мельник та заступник голови оргкомітету доцент Віталій Манзій.

Олімпіада проходила у два тури: теоретичний і практичний.

 

Теоретичний тур олімпіади складався з двох частин – комп’ютерного тестування та письмового опису особливостей технології вирощування однієї плодової, овочевої культури і винограду. Цього ж дня відбулася і перша частина практичного туру – визначення овочевих культур за видовим складом насіння.

Наступного дня друга частина практичного туру олімпіади була присвячена щепленню винограду та післясадивному обрізуванню дерев яблуні й абрикоса. Учасники також мали змогу проявити вміння обрізування кущів винограду.

Після напружених змагань гості олімпіади відвідали університетські лабораторії біотехнології і грибівництва та ознайомилися з перлиною садово-паркового мистецтва – Національним дендрологічним парком "Софіївка".

 

Фінальним акордом заходу стало урочисте нагородження переможців. За результатами оцінювання журі перемогу здобули:

І місце – Головацька Наталія Юріївна, УНУС.

ІІ місце – Черних Андрій Володимирович, УНУС.

ІІІ місце – Маргітай Василь Васильович, УжНУ.

 

Окрім загального заліку, визначено переможців і за результатами кожного з проведених турів. Всіх учасників олімпіади відзначено дипломами і нагороджено подарунками. Не залишились осторонь олімпіади і провідні аграрні компанії ПП "НВЦ з ІТ "Максимарин" та ООО "АгріСол", виступивши спонсором її проведення.

Результати попередніх студентських олімпіад і позитивні відгуки учасників засвідчують високу відповідальність, професійний й організаторський досвід викладачів факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин Уманського НУС у проведенні важливого заходу державного рівня, вагомий вклад у підготовку кваліфікованих фахівців, пошуку обдарованої студентської молоді та створення умов для її творчого зростання.

Оригінал статті: http://www.udau.edu.ua/ua/news/vseukrayinska-olimpiada-studentiv-zi-speczialnosti-plodoovochivnicztvo-i-vinogradarstvo.html