Продукція MaxiMarin в боротьбі зі спекою

Продукція MaxiMarin в боротьбі зі спекою

Кожен прожитий рік робить нас багатшими знаннями і досвідом. Ось і в 2007 році нам вдалося додати дещо до вдосконалення своїх методів вирощування суниці.
На практиці вдалося випробувати дуже корисну речовину - MaxiMarin.
Придбати його вдалося в травні місяці, коли вже всі основні саджанці були висаджені. Тому відчувати дію «чудо - продукту» довелося лише на деяких сортах.
У звичайні роки, травень місяць - це сама «гаряча» пора для висаджування багатьох рослин. Але травень 2007 року виявився аж надто гарячим в самому прямому сенсі слова. Після 10 травня відбувся різкий перехід з прохолодної весняної погоди на літню спеку. Це дуже негативно відбилося на знову висаджених рослинах, і не тільки суниці. Майже всі дачники, городники, знову і знову висаджували розсаду помідорів, перцю, капусти ... на місце згорілої.

zara

Не приховуємо, що у нас також були побоювання за долю наших пізніх насаджень. Обгорілі листочки мали пригноблений і досить жалюгідний вигляд. Укрити їх від спеки, у нас не було ніякої можливості. Сподівалися лише на диво - гель! І наші надії цілком він виправдав. Сердечко саджанців було живим, і досить швидко почалося зростання нових, молодих листочків. Незважаючи на 40 градусну спеку, молоде листя були міцними і темно - зеленими. Вологи в грунті їм вистачало, так що поливати доводилося раз у 5-6 днів, що було просто дивно при такій спеці, і не вщухаючому вітрі.
Уже через місяць після посадки саджанці мали просто відмінний вид.

zara2

zara3
Дія MaxiMarin на цьому не закінчилася. Завдяки тому, що волога надовго утримувалася в районі коренів ми, зменшили в 2 рази дозу швидкорозчинних мінеральних добрив, що вносяться поливом під корінь. Також, збільшили інтервал між підживленням.
Якщо раніше ми підгодівлі проводили кожні 7-10 днів, то тепер не частіше ніж через 20 днів. Правда на дозах і інтервалі істотно відбилася і підвищена температура. При такій спеці навіть звичайна норма може нашкодити. Так що коригувати підгодівлю необхідно вже по ходу справи, точніше по погоді. Коли справа дійшла до збору ягід, то нам знову довелося дивуватися. Королеву Єлизавету ми вирощуємо вже не перший рік, і здавалося, куди ще може бути краще її ягода! Але досконалості немає меж. На кущах, висаджених з абсорбентом ягоди були значно більшими, а сама рослина абсолютно ніяк не реагувала на стомлюючу спеку. Те ж саме було і на інших сортах, висаджених з ним.
Хоча ці ж сорти, які були посаджені раніше, і без MaxiMarin явно пригноблювалися спекою і сонцем.
Навіть Королева Єлизавета до вечора складала листочки у формі човника. Було видно, що суниці нелегко переносити такі погодні «екстрими».
Єдиний сорт, нас дуже здивував, показав себе чудово як з абсорбентом, так і без нього. Це сорт Столична - він настільки відчував себе добре, що поливати його намагалися рідше інших сортів, лише ввечері освіжали легким дощуванням.
Так як ми переконалися в ефективності MaxiMarin, то на осінь вирішили садити суницю тільки з ним!
Ми можемо поділитися досвідом застосування абсорбенту з вами.
Суперабсорбент MaxiMarin - це гранули, які виконують функцію акумулятора вологи і харчування для кореневої системи в грунті.
Поживний гель MaxiMarin необхідний для обволікання кореневої системи перед посадкою і транспортуванням на довгі відстані. Чудово знімає стрес у рослин при посадці!
1л поживного гелю вистачає на 150-200 саджанців суниці.
Рослину можна додатково обробити розчином Радіфарм і Кендал. (2 мл Радіфарм + 2 мл Кендал на 1 л). В цьому випадку Радіфарм служить для кращого вкорінення і зростання молодих коренів, а Кендал допомагає рослинам перенести пересадку, стимулює рослину, підвищуючи її життєздатність.
У розмічену, підготовлену і политу грядку на місце кожного куща сипали 2 щіпки гранул MaxiMarin і 2 щіпки гуматів, потім брали саджанець, занурювали коріння в поживний гель MaxiMarin і висаджували. Замість гранул не менш ефективно застосовувати MaxiMarin у вигляді таблетки, тому що в ній все в комплексі і харчування і волога.
Гумати, як органічне добриво, спільно з суперабсорбентом ми застосовували за технологією Максимарин для підвищення врожайності. Вони сприяють підвищенню стійкості рослин до хвороб, прискоренню їх зростання, а так само більш швидкому і рівномірному дозріванню плодів. Не варто забувати про те, що і коренева система з гуматами і абсорбентом набагато потужніше.
Здається, що це більш клопітно, ніж висадка без чого-небудь. Але якщо врахувати, що з висаджених близько 7 тисяч саджанців у вересні пропало лише 0.5%, то повірте, що праця і вкладення себе виправдали.
Продукція MaxiMarin себе ще більш виправдовує в районах, де є проблеми з поливом, особливо там, де вода зберігається в ємностях, великих бочках, цистернах. Вода в цьому випадку не дуже чиста, з пластівцями, осадом. Крапельний полив в таких умовах дуже затруднений через частого засмічення отворів. Ось тут і допоможе на перестрахування для регулювання вологи під рослиною абсорбент. При поливі дощуванням або крапельницею він набагато довше зможе утримати вологу навколо кореня рослини.
Для дачників це просто порятунок. Нам часто влітку доводиться бачити, як серед тижня люди поспішають на дачі, ділянки, часто перетворюючись на перевізників - води. Везуть її в пластикових пляшках, бідонах. Звичайно, проблема поливу із застосуванням абсорбенту не зникає повністю, але вона не буде стояти так гостро - на межі виживання. Рясний полив рослини на вихідних, і не буде потребі вже через 2-3 дня повторювати свій нелегкий шлях. А там де є полив, все йде ще набагато простіше. Залив свої грядки водою в вихідний день, можна не переживати, що вони не доживуть до наступних вихідних. Але при цьому необхідне обов'язкове - мульчування. Але і тут на допомогу приходить MaxiMarin в комплексі з ЕМ технологіями (типу Байкал) - такий комплекс сприяє збереженню вологи, розвитку корисної мікрофлори для роботи бактерій і дозволяє розпушити і структурувати землю і не дає утворитися непробивним кірці, що душить рослину.
Ми щиро сподіваємося, що наш досвід дозволить багатьом виробникам сільськогосподарських продуктів, отримувати стабільний урожай у відкритому грунті навіть за таких несприятливих погодних умовах, які були в минулому році. Плануємо й надалі займатися дослідницькою практикою.
Вас чекає безліч цікавих і корисних знахідок, що застосовуються на практиці, і дають максимальний прибуток з порівняно невеликих площ при мінімальних витратах.

zara4
Автор: м.Кременчук, експерт з плодоовочівництва Лариса Георгіївна Чабан

AgroExpo 2018