Звіт про VI міжнародну науково-практичну конференцію

 

У 2011 році Україна вийшла в першу десятку в світі по виробництву яблук, про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

Найбільше яблук вирощується в Вінницькій, Чернівецькій, Закарпатській областях, а також в Криму. Основні постачальники груш - Чернівецька та Закарпатська області, АР Крим.

Місцем проведення конференції, з багатьох причин, стала Вінницька область: довгострокове плідне співробітництво з корпорацією «Вінниця Садвинпром», наявність площ плодово-ягідних насаджень близько 14000 га, постійне оновлення багаторічних насаджень, впровадження інноваційних технологій.

В чудовому Палаці Потоцьких, м Тульчині, Вінницької обл., Відбулася пленарна частина VI-ї міжнародній науково-практичній конференції з дуже актуальної тематики «Система захисту багаторічних насаджень в умовах нестабільної вологості. Практика застосування в садівництві. Техніка, обладнання та тара для садівництва ».

Організаторами конференції виступили корпорація «Вінниця Садвинпром», ПП «Агрореммаш-Спецтехніка», ПП НПЦІТ «Максимарин», ПАТ «Дружба - ВМ». В роботі конференції взяли участь представники Міністерства аграрної політики України та Словаччини, представники міжнародного хімічного концерну Франції, керівники і співробітники агровідділу садівничих підприємств, плодорозсадник України, Угорщини, представники науково-дослідних установ і проектних організацій України.

На конференції були розглянуті актуальні питання для садоводів - водозабезпечення рослин, шляхи їх вирішення та практичного застосування на всіх стадіях вирощування і розвитку садів в жорстких кліматичних умовах. У рамках конференції озвучені доповіді: науково-практичного дослідження технології MaxiMarin в розсадництві та на багаторічних насадженнях провідними галузевими інститутами України, способи використання інноваційної вологоакумулюючої технології MaxiMarin, економічно підтверджено і обґрунтовано застосування технології MaxiMarin для захисту багаторічних насаджень в умовах нестабільної вологості. У повному спектрі представлені презентації по сучасній техніці та обладнанню для садівництва і виноградарства, шпалерної продукції, інструменту та тарі.

semenyuk ai

Семенюк Анатолій Іванович - ген.директор Корпорації «Вінниця Садвинпром» сказав вітальне слово учасникам конференції.

Доповідь його була спрямована на ознайомлення з діяльністю Корпорації і станом плодово-ягідного сектору у Вінницькій області, перспективами його розвитку та важливості активної роботи громадських організацій професіоналів для поширення новітньої інформації про технології виробництва, поліпшення маркетингу продукції і лобіювання інтересів виробників в органах державної влади. На сьогодні близько 13,0 тис. Га становлять сади і 480 га ягідні культури, більше 80-ти підприємств різних форм власності спеціалізуються на виробництві фруктів і ягід як для поставок на свіжий ринок, так і для промислової переробки.

 

yaroshchuk ie

На правах організатора конференції з вітальним словом виступив генеральний директор MaxiMarin GROUP Ярощук Ігор Едуардович, який зазначив, що група компаній ПП НВЦ з ІТ «Максимарин» і ПП «Агрореммаш-Спецтехніка» об'єдналися і працюють під новим брендом MaxiMarin GROUP. Об'єднанню компаній послужив девіз: «Зосередьтеся на головному!».

Мета об'єднання компанії - надання комплексних послуг, що вигідно відрізняє нашу компанію від інших і робить її більш конкурентоспроможною. На сьогоднішній день MaxiMarin GROUP займається широким спектром діяльності для садівництва, виноградарства, ягодніцтва: технологією регулювання вологи в грунті, технікою та інвентарем для садівництва і виноградарства, шпалерною продукцією, інструментом, контейнерами і тарою для плодоовочевої продукції. Компанія активно розвивається, і в подальшому, планує запустити лінію по виготовленню металевого кола. Особливі договірні умови поставки, гарантійне обслуговування, доставка техніки в господарства, навчання персоналу, є додатковими послугами для наших клієнтів.

У висновку Ігор Едуардович презентував знову видану книгу, присвячену інноваційним технологіям раціонального використання вологи. У ній зібрані досвід роботи підприємства за період з 2005 по 2011 року, наукові дослідження, практичне застосування, відгуки по роботі унікального продукту MaxiMarin на різних культурах. У ній йдеться про те, що застосування високоефективних, низьковитратних, енергоресурсозберігаючих технологій, що забезпечують максимальне використання екологічних ресурсів, сприяє подальшому підвищенню довговічності та продуктивності насаджень, а технологія MaxiMarin допоможе зробити рослинництво керованим, прогнозованим і економічно ефективним.

Місце проведення конференції, традиційно орієнтоване на партнерів, з якими 4-ри роки триває плідна співпраця.

hvorostovskiy vn

Хворостовський Валерій Миколайович-директор ПАТ «Дружба -ВМ», сказав:

Невід'ємною частиною успішного господарювання є управління ризиками: прогнозування і попередження втрат. Інновація в цьому напрямку - використання сучасних передових технологій, застосування високоякісної універсальної техніки та обладнання. Продуктивна співпраця з компанією MaxiMarin GROUP дозволяє отримати великий спектр послуг одночасно, що в свою чергу економить час і кошти с / г виробника.

Для вирішення актуальної проблеми регулювання вологи під рослиною ми активно застосовуємо продукцію MaxiMarin при закладці ягідників і садів. Дощу немає вже кілька місяців, а рослини розвиваються і плодоносять! Застосовувана технологія приносить істотну користь і прибуток господарству!

Від європейського хімічного концерну SNF, Франція, виступив гл.технолог Орєхов Костянтин Юрійович. У своїй презентації він професійно познайомив з властивостями абсорбентів і продемонстрував всесвітній досвід і величезну необхідність застосування абсорбентів в сільському господарстві.

yaroshchuk taЗ великою увагою гості конференції слухали доповідь комерційного директора ПП НПЦсІТ «Максимарин» Ярощук Тамари Анатоліївни, в якому учасникам конференції був представлений відеосюжет, присвячений дуже важливій проблемі - якості споживаної води. Настав період, коли від терміна «Водоспоживання» необхідно переходити до активних понятть економії води, її охорони, регулювання процесів споживання, тобто «Водозбереження». Немає проблеми нестачі води, а є проблема її нераціонального використання! Завдяки препаратам MaxiMarin регулюється волога в кореневмісному шарі грунту, і рослина самостійно споживає необхідну йому кількість. В ході презентації вона є висвітлила особливості і гідності продукції MaxiMarin, необхідність застосування препаратів при закладці садів і ягідників. Продукція забезпечує високу приживлюваність, при обмеженому поливі, інтенсивний розвиток рослин і більш ранній вступ у плодоношення. Унікальність технології в тому, що вона працює близько 10 років в грунті і область застосування в садівництві дуже широка: вирощування саджанців, зберігання, транспортування; закладка молодих насаджень, відновлення і підтримка плодоносних садів. Поліпшення якісних показників грунту, її структури, раціональне використання вологи в жорстких умовах України, пролонгація дії добрив та засобів захисту, при мінімальній витраті засобів с / г виробника!

beybulatov mr

Доповідь кандидата с / г наук, начальника відділу агротехніки НІВіВ «Mагарач» Бейбулатова Магомеда Расуловіча, була присвячений науково-економічному обгрунтуванні використання продукції MaxiMarin в галузі садівництва. Він зазначив, що наука переконалася за сім років досвіду роботи з технологією MaxiMarin в її результативності при вирішенні різних проблем. При закладці багаторічних насаджень підвищується приживлюваність, інтенсивність розвитку рослин, спостерігається ранній вступ в плодоношення, збільшується врожайність. Економія коштів виробника була підтверджена точними розрахунками і виведена в графіки. Економія 2 роки для виробника в жорстких умовах ринку дозволить отримати швидкі і гарантовані прибутки! Проведеними дослідженнями НІВіВ «Mагарач», науково підтверджено і економічно обгрунтовано застосування технології MaxiMarin при вирощуванні плодово-ягідної продукції, дані рішення проблеми регулювання вологи і отримані відповіді на питання, що цікавлять учасників семінару.

 

zuka vnДоповідь старшого наукового співробітника інституту садівництва ІС НААН, Жука Віктора Миколайовича  – детально розкрив вплив абсорбентів на водно-фізичні властивості і родючість грунту при закладці молодих плодових насаджень і підтверджує необхідність застосування даних препаратів, особливо з огляду на високий температурний режим за останні роки. На базі ІС НААН проведені роботи з 2006 року, отримані результати і досвід підтверджує ефективність впливу застосування препаратів MaxiMarin на утримання біогенних елементів в грунті, тому що калій, фосфор, магній, а також поліпшення якісних показників грунту при закладці молодих садів. З наведених результатів досліджень випливає, що використання продукції MaxiMarin в різних препаративних формах (гранули, гель, таблетки) позитивно впливає на приживлюваність, ріст і розвиток саджанців.

У своїх виступах фахівці-практики в галузі садівництва провідних господарств і розплідників України та АР Крим: Фурсенко Роман Васильович - директор ТОВ «Укрпітомнік», Білан Олег Леонтійович - директор ПП «Бурлачук», Зябченко Валерій Стахович - директор ПП «Дари Садів», Гафінчук Василь Івановіч- директор СФГ «плодовоягідне» - дали високу оцінку і підтвердили на практиці ефективність застосування продукції з 2006 року на полях господарств. Закладка більш ніж 1000 га садів і ягідників проводилася в різний спосіб, практично з обмеженим поливом або водою не високої якості.

При будь-яких видах посадки була забезпечена висока приживлюваність рослин близько 99%, спостерігався дуже інтенсивний їх розвиток без наявності опадів. Виробниками зазначалося активну плодоношення рослин. При закладці саду на полях ПП «Бурлачук» крім високої приживлюваності рослин відзначалася висока стійкість до заморозків у рослин висаджених із застосуванням MaxiMarin, Саджанці без препаратів практично всі загинули. Фурсенко Р.В. зазначив надійну роботу продукції MaxiMarin в розпліднику ТОВ «Укрпітомнік» при вирощуванні саджанців, закладці маточника, при транспортуванні на тривалі відстані.

Нами введено в практику, каже Фурсенко Р.В., що при закупівлі саджанців в нашому розпліднику, і супроводі посадки нашими фахівцями із застосуванням препаратів MaxiMarin - ми даємо гарантію на саджанці і в разі випадів на наступний рік виробляємо заміну безкоштовно! У яблучному саду, закладеному в Херсонській обл., Без додаткового поливу під час вегетації, з повним застосуванням технології MaxiMarin, отримали не тільки дуже високу приживлюваність і прирости більш 1м за сезон, але і високий урожай на 3-й рік-10тн / га.

antonov yabВеликі доповіді по постачаємій техніці та обладнанні для садівництва і виноградарства, з елементами відео-презентацій, були зроблені провідними менеджерами з розвитку ПП «Агрореммаш-Спецтехніка» Антоновим Ярославом Богдановичем і Панченко Сергієм Володимировичем. Підприємство «Агрореммаш-Спецтехніка», надає великий комплекс послуг з постачання високоякісної техніки, сортувальних ліній, обладнання та запчастин, доставці її в господарство, гарантійному та сервісному обслуговуванню. Проводить навчання персоналу по експлуатації техніки. Поставка техніки провідних європейських виробників Rinieri S.R.L, Goldoni SPA, CarraroSpray, Taral і багатьох інших, дозволяє виробляти необхідні операції в полі з високою точністю і максимальною продуктивністю. Переваги представленої техніки не залишили байдужими навіть найдосвідченіших садівників.

kotiga ivДиректор ПП Юридичне агентство «Прецедент», Котига Ігор Володимирович - партнер компанії MaxiMarin GROUP, запропонував виробникам надання широкого спектру послуг з економічної безпеки та охорони власності підприємства, таких як профілактика розкрадань, супровід вантажів, внутрішні розслідування, перевірка підприємств партнерів, захист від шахрайства та ін.

ilyash amНаприкінці роботи пленарної частини, ведучий конференції Ілляш Анатолій Михайлович, кандидат с / г наук, науковий консультант відділу розвитку садівництва, виноградарства та виноробства Мінагрополітики України, м.Київ, торкнувся важливих питань по внесенню технології MaxiMarin в проектно-кошторисну документацію. Було відзначено, що останнім часом при проектуванні багаторічних насаджень, особливо в зонах з нестабільною вологістю, в проектно-кошторисної документації все частіше використовуються технології вирощування багаторічних насаджень з використанням препаратів MaxiMarin, що підвищують родючість грунту шляхом акумулювання вологи і поживних речовин, поліпшення водно-повітряного режиму. За аналітичними даними української державної помологічної-ампелографічної інспекції застосування в проектах препаратів MaxiMarin, в співвідношенні з традиційними в даний час складає близько 75%. В кінці виступу Анатолій Михайлович відповів на численні запитання гостей.

bayda vm

По закінченню пленарної частини конференції учасники виїхали на огляд виробничих садів ПАТ «Дружба-ВМ» .Гл.агр Байда Володимир Михайлович, разом з менеджерами MaxiMarin GROUP продемонстрували результати застосування технології MaxiMarin на молодих посадках саду, застосування шпалерної продукції і техніки для садів. Володимир Михайлович звернув увагу гостей на відмінний стан саджанців, незважаючи на відсутність поливу і опадів за останні місяці. Підтвердив ефективну роботу препаратів MaxiMarin не тільки в саду, а й при закладці ягідних культур: на полуниці застосовується вже 3 роки, в цьому році з препаратами були закладені малина, ожина, смородина і чорниця.

Менеджери компанії мали можливість не тільки розповісти про пропоновану техніку, а й безпосередньо показати її в роботі. В поле були представлені 4 механізму: садовий обрізувач Ostraticky (Чехія), подрібнювач гілок Rinieri (Італія), косарка з регульованою шириною захвату Fischer (Італія), обприскувач виробництва компанії Taral (Туреччина), столбостав Antonio (Італія) і гербіцидна штанга Agrola. Всю техніку продемонстрували в роботі на плодоносних садах. Особливий інтерес викликав подрібнювач Rinieri, він з легкістю «з'їв» велику кількість гілок за лічені секунди. Високу оцінку садівники дали якісним показниками обприскувача Taral, який характеризується більшою ефективністю і має вдосконалену конструкцію, що дає можливість значно зменшити витрати робочого розчину, час обприскування, робочу силу і, відповідно, вплив на навколишнє середовище. У безвітряну погоду висота обприскування становить 5м, завдяки цьому механізм може успішно працювати в високорослих садах. Після демонстрації інженерно-технічний склад MaxiMarin GROUP відповіли на всі запитання, що було схвалене всіма практикуючими фахівцями, які прибули на конференцію.

stolbostav6

oprisk6

На сьогодні проблема захисту насаджень є чи не головною в боротьбі за високу продуктивність і якість врожаю. Тому перед господарствами - виробниками плодово-ягідної продукції стоїть завдання пошуку та впровадження енергозберігаючих технологій та спеціалізованої техніки, які дали б можливість забезпечити високу ефективність застосування їх з мінімальною шкідливістю на навколишнє середовище. Запорукою ефективної роботи для виробника стає успішне застосування своєчасно отриманих знань, впровадження їх у виробництво і обмін досвідом.

За передовими технологіями, найновішою інформацією та досвідом в садівництві на конференції MaxiMarin GROUP приїжджають фахівці з багатьох областей України, що в майбутньому є необхідним проведення подібних конференцій. По завершенню офіційної частини конференції всі присутні були запрошені на урочистий банкет, де в більш затишній обстановці гості взяли активну участь у розважальній програмі та обмінялися враженнями про проведену конференції.

AgroExpo 2018