ПРЕПАРАТ «ГУМАТ-ЕМ УНІВЕРСАЛЬНИЙ»

Друк

ПРЕПАРАТ «ГУМАТ-ЕМ УНІВЕРСАЛЬНИЙ» ДЛЯ ОСІННЬОЇ ЗАКЛАДКИ ГРУНТУ

Чи звертали Ви увагу на те, який грунт стає за кольором до початку осені? Зазвичай інтенсивність забарвлення знижується - грунт світлішає. Це пов'язано з виснаженням гумусного шару, чим товще цей шар, тим інтенсивніше забарвлення грунту і вище родючість.
Головні умови накопичення гумусу - багато органіки і достатній анаеробний шар. Тобто як мінімум відмова від перекопування грунту і постійне компостування. Це досить трудомісткий і тривалий процес. Але є більш прогресивні методи - осіння гуміфікація родючих ділянок.
Гумус створює оптимальну фізику грунтів. Він забарвлює грунт в чорний колір, посилюючи її прогрів. Утримує величезна кількість води, підвищуючи вологоємність. Піщаним грунтам він надає зв'язність, глинистих - рихлість, і створює грудкувату структуру грунтів. Гумус - обмінний і буферний центр хімії грунтів. Він утримує на собі і віддає по потребі масу іонів (в тому числі що містять азот, а також всі макро- і мікроелементи). Так гумус гасить надлишок або дефіцит різних солей, кислотності або лужності і пов'язує шкідливі речовини.
Від дефіцитів або надлишку тих чи інших елементів живлення не застрахована жодний грунт. Навіть якщо вузькі гряди розбиті на таких багатих ґрунтах, як чорноземи, зростання овочевих культур може стримуватися, наприклад, нестачею марганцю. Іноді рослини не можуть отримати той чи інший елемент тому, що погодні або грунтові умови роблять його недоступним, незважаючи на достатній вміст в грунті. Наприклад, всі теплолюбні культури погано поглинають фосфор, якщо температура ґрунту опускається нижче 12 ° С. Якщо ситуація ускладнюється недостатнім поливом - погано поглинаються фосфор, бор і молібден. На кислих грунтах марганець, залізо і алюміній можуть поглинатися в надмірній кількості, шкідливий для рослин.
Традиційне осіннє переізвесткованіе грунту викликає у рослин дефіцит калію і ряду мікроелементів. Якщо в поливної воді знаходиться надлишок заліза (така вода при стоянні дає іржавий осад), то велика ймовірність, що урожай буде лімітований нестачею йоду. Глинисті і суглинні (важкі) грунту досить багаті за змістом мінеральних речовин, але поки важка грунт не окультурена, її родючість залишається в потенційному стані. Піски і супіски, тобто легкі грунту, біднішими, ніж важкі грунту, за змістом багатьох елементів живлення. Піски бідні кальцієм, магнієм, міді в них в 4 рази менше, кобальту - в 6 разів, молібдену - більше, ніж в 2 рази, а йоду - майже в 3 рази менше, ніж в глині. Імовірність виникнення дефіцитів харчування на легких ґрунтах вище, ніж на важких. Від цього не застрахований ніхто.
Експериментальні дослідження показали - препарат «ГуматЕМ універсальний» при осінній обробці дозволяє «згладити» недоліки різних видів грунтів, що в цілому швидко підвищує ефективність засвоєння рослинами мінеральних речовин, запобігає надмірне накопичення нітратів в рослинах, перешкоджаючи їх надходженню з грунту в рослину. Це дозволяє значно поліпшити структуру грунту в короткі терміни і підвищити екологічну чистоту продукції.
Але не у всіх гумінових добривах високий вміст гуматов калію і натрію. Кращими в Росії вважаються іркутські гумати, вміст поживних речовин в них досягає 80%! Це так звані безбаластні гумати.
Саме ці гумати увійшли до складу добрив «ГуматЕМ» поряд з родючими грунтовими мікроорганізмами, які створюють в грунті умови для перекладу природних гумінових кислот в солі, що поглинаються корінням рослин.
Осінню-весений період гуміфікацію земель необхідно проводити відразу після підрізання бур'янів або збирання врожаю робочим розчином добрива «ГуматЕМ універсальний» в розведенні 1: 400 (4 ковпачка на відро води 10-12 л). Витрата 2-4 л на 1 м2. Для всіх плодово-ягідних насаджень та дерев з метою їх кращої зимівлі і приживлюваності після пересадки необхідно робити розчин 1: 400 препарату «ГуматЕМ для плодово-ягідних, квітково-декоративних багаторічних культур», витрата його 4-5л на 1м чагарників або 20-30л на одне дерево.
З розрахунку на 1 га - 1 флакон розвести 1: 1000 (1 флакон 250 мл на 250 літрів води)
Бажаємо успіхів!