Аппликатор инъекционный MaxiMarin для внесения жидких удобрений

Звіт про проведення міжнародної конференції «Горіх волоський: Розвиток, виробництво, переробка»
12 Липень 2015 КОММЕНТАРИЕВ НІ
Дата проведення: 25 - 26 червень 2015 року.
М і з це проведено н я: м. Чернівці, вул. Яблоновська, 1, Придністровська дослідна станція Інституту садівництва НААН України
Організатори конференції:
Міністерство аграрної політики і продовольства України,
Обласна Державна адміністрація Чернівецької області,
ВГО «Українська горіхова Асоціація,
Придністровська дослідна станція Інституту садівництва НААН України.
Українська Академія Наук.
 Основні теми:
ü Європейські інвестиції в горіховий бізнес України;
ü теорія і практика вирощування горіха волоського в різних кліматичних умовах України (сорти,
ü саджанці, технології, проектування, догляд за садом);
ü економічне обґрунтування створення горіхових садів;
ü питання комплексної переробки і реалізації горіха;
ü основні програми Асоціації, звіт про участь Асоціації в всесвітньому форумі INC.
ü організація замовлення і продаж саджанців волоського горіха, фундука;
ü укладення договорів на купівлю-продаж горіхів, шкаралупи;
ü умови експорту горіха, зовні - економічні контракти.
      

   На конференцію були запрошені вчені та фахівці в області горіхівництва з України, Молдови, Польщі, Італії, Білорусії, фермери-практики, садівники. Керівники розплідників, господарств, підприємств з переробки і експорту горіхової продукції, керівники обласних та місцевих організацій, фахівці Міністерства аграрної політики і Державної сільськогосподарської інспекції, ЗМІ.

Були розглянуті практичні питання по посадці саду волоського горіха в комплексі - від грунтових досліджень, проектування до посадки і догляду за садом, бізнес-план горіхового саду, системний підхід до переробки, реалізації, експорту, горіхової продукції, інші питання, запропоновані учасниками конференції.

Була проведена нарада - круглий стіл вчених, провідних фахівців, донорів України керівників обласних відділень Асоціації що до створення «Інституту горіхоплідних культур» і системи «Школа початківця горіхового бізнесу».

На конференції зареєстровано 147 учасників.
25 червня.
З вітальним словом виступили:
- Пахно Володимир Григорович - Голова Ради «Української горіхової Асоціації";
- Федірчік Людмила Василівна - Заступник директора Департаменту - начальник управління економіки, фінансів, інвестиційної діяльності та розвитку сільських територій;
- Бурбак - Депутат Верховної Ради України;
- Кожокар Зіна Мирославівна - директор Придністровської дослідної станції садівництва.
На семінарі були заслухані 14 доповідей - вчених, провідних фахівців, фермерів - практиків, керівників розплідників, з кола питань розвитку горіхового бізнесу: відведення і оформлення земельних ділянок, закладки садів, виробництва, переробки, реалізації та експорту горіхової продукції, машини і механізми, збір і переробка горіхів.
Зокрема :

- Івченко Олену Валеріївну, - Керівника виконавчої служби Асоціації, з оглядом і аналізом ринку волоського горіха і фундука, і розповілапро участь, від імені «Української горіхової Асоціації", в всесвітньомуфорумі INC в Анталії, де виступила з інформацією про розвиток українського горіхового бізнесу.
- Дроник Наталію Іллівну, - від Придністровської дослідної станцііІнстітуту садівництва УААН, про буковинських сорти горіха грецькогота діяльність Придністровської дослідної станції інституту садівництва АПВ НААУ по створенню нових сортів.
- керівників розплідників волоського горіха і фундука, які розповіли про досвід роботи та запропонували послуги для садівників.
     Черняков а Анатолі я Васильович а - керівник ТОВ «Тімірязєвська»
      Бондаренко Дмитро Сергійович а - керівник розплідника ТОВ «Ковчег»
    Миха c ь Остап а Романович а - керівник розплідника ТОВ «Сонце сад»
        Самойленко Олександра Тарасовича - керівник розплідника «Маїс»
- Ярощук Тамару Анатоліївну - заступника директора «Теравет-Україна» з доповідей «Технологічні особливості та методи вирощування горіхоплідних культур в районах з
  недостатньою вологістю ».
- Матвієць Олександра Григоровича, к.с-г.н., Інститут горіхоплідних культур, ТОВ «НВП« Ірігаційні системи »по темі: Особливості проектування садів горіхоплідних культур, водоспоживання і режімізрошення горіхоплідних культур.
Виступ доповнили Бурлака Анатолій Іванович - керівник ТОВ «Проектно консультаційний центр« Суцвіття »(р .. Львів) і Краснощок Олександр Борисович Тов« Сад - проект плюс »(м. Артемівськ) по темі: Моніторинг садівництва і проектування багаторічних насадженьгоріхоплідніх культур.
- Кошиль Андрія Григоровича, - президент Асоціації «Земельна спілка України», який надав коментарі до документа - «Порядок дії з оформлення ОСГ, оренді, Екзетезис земельної ділянки для створення горіхового саду».
- Kadyenyuk Volodimira Mikolaiovicha kyerіvnik центр "Nats nyeichyeral виробництва" За tyemі: «Optova torgіvlya gorіkhom з Ukraїnі. . Vimogi зробити optovikh partіi produktsії Yeksport gorіkhu organіzatsіya umovi ви. takoj, так doruchyennyam Nyegovsikogo Olyeksandra Mikolaiovicha, -Zastupnika diryektora ДП "СКТБ ІПП НАНУ" visvіtiv tyemu: «Tyekhnologіchnye obladnannya Dlya pyeryerobki gorіkha.
- Жідовец Леонід Іванович - керівник відділення у Вінницькій області. «Новий продукт в Україні - Їстівний каштан, н ародно і господарське значення».
- Г Ажим Костянтин - керівник Асоціації горіхівніків Молдавії «Досвід молдавських горіховодів»
- Калайда Максим - керівник Центру промислового вирощування волоських горіхів ».
                      
Під час перерви на каву - брейк, учасники конференції змогли подивитися матеріали виставки, придбати наукову літературу та навчальні матеріали, поспілкуватися з фахівцями.
     Практична частина конференції - учасники відвідали горіховий сад дослідної станції (Панченко Сергій - менеджер компанії «MaxiMarin GROUP» продемонстрував техніку і обладнання для садів).
На завершення Еговкін Володимир Анатолійович - академік УАН, провів «Круглий стіл» вчених, провідних фахівців, керівників обласних відділень Асоціації що до створення «Інституту горіхоплідних культур» і системи «Школа початківця горіхового бізнесу».
              
Під час роботи форуму було вирішено і ряд практичних завдань- замовлення саджанців, відбулися домовленості з проектування нових горіхових садів. Багато фермерів, які бажають розпочати розвиток горіхового бізнесу, отримали консультації.
Симтоматична була активність учасників. Під час конференції і вільного спілкування учасниками було висловлено багато побажань і зауважень з питань стану та проблем горіхового бізнесу.
Незважаючи на тимчасову політичну нестабільність в Україні, за матеріалами роботи підготовлений проект Звернення до Прем'єр Міністра та Верховної Ради України щодо удосконалення законодавчої бази розвитку горіхового бізнесу в Україні.

26 червня.
День присвячений роботі в саду Дослідної станції волоського горіха в с. ЗвенячінЗалещіківского району Чернівецької області за програмою організатора зустрічі Гунчака Івана Михайловича «Технологічні та практичні питання по посадці, догляду за садом і розплідником».
        У зустрічі взяли участь і виступили з вітальним словом: Варжевській Олександр Зіфрідовіч - директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації,
Китаро Юрій Васильович - Голова Заставнівської районної державної адміністрації та голова селищної ради-.

Звіт про проведення семінару.

Науково практичного семінару: «Ринок фундука, волоського горіха, їстівного каштана: Розвиток, виробництво, переробка»

Україна, Черкаська область, м Умань, Національний дендрологічний парк «Софіївка» НАН України 13 -14 липня 2014 року.

Організаторами виступили: Міністерство аграрної політики та продовольства України, ВГО «Українська горіхова Асоціація, Національний дендрологічний парк "Софіївка" НАН України, Інститут садівництва НААНУ.

В черговий раз зібралися фахівці і учасники горіхового бізнесу, пов'язані з розвитком горіхоплідних культур. Це керівники розплідників, підприємств з обладнанням для посадки, наглядом за садами, засобами захисту, обладнанням для переробки горіха, представлені нові технології, продукти харчування та засоби профілактики захворювань. Заслухано 15 презентаційних доповідей, проведені практичні заняття в розпліднику фундука, організована історико - ландшафтна екскурсія дендропарком «Софіївка».

Учасниками семінару стали 89 осіб, це фермери, підприємці, керівники лісництв, представники адміністрацій, преса. Із зарубіжних гостей були бізнесмени США, Молдові, Сирії, Польщі.

Основні блоки семінару:

1. Горіх волоський, фундук, ліщина, їстівний каштан;

2. Науково-технологічні питання вирощування волоського горіха, фундука в Україні:

- теорія і практика вирощування волоського горіха, фундука, їстівного каштана;

- економічне і юридичне обгрунтування створення і розвитку горіхового бізнесу;

- питання переробки, реалізація горіха і продуктів переробки.

3. Світовий досвід, світові сорти фундука.

Були розглянуті всі практичні питання по посадці горіхових садів від вимог до якості землі і води до проектування, розбивці, посадки саджанців і наглядом за садом, оформлення та отримання компенсацій від держави, бізнес - план створення нових горіхових садів, зрошення, обладнання для доглядом за садами і переробки горіха і горіхової сировини, системного підходу до комплексної переробки, реалізації, експорту горіхової продукції, інші питання, поставлені учасниками конференції.

Під час проведення семінару троє учасників стали новими членами Всеукраїнської громадської організації «Українська горіхова Асоціація.

Семінар розпочався 13 червня о 10.00 і тривав до 16.00 з переривами на обід з 13.00 до 14.00. на прохання учасників з 16.00 до 18.00 організована екскурсія по достопрімечаніям Національного дендрологічного парку «Софіївка».

14 червня з 10.00 проведено виїзний семінар в розпліднику фундука, де представлені десятки сортів фундука та ліщини. В даний час - це найбільша колекція сортів в Україні. Вчені «Софіївки» розповіли про діяльність по ретродукціі національних сортів і випробуванні зарубіжних, а так само про плани по створенню садових насаджень і мікроклональним системі розмноження ліщини і фундука.

Відкрив семінар керівник «Української горіхової Асоціації" Пахно Володимир

Григорович, який привітав учасників міжнародного семінару. Він надав текст виступу (додається) та запропонував за матеріалами семінару направити пропозиції до адміністративних органів України.

виступили:

· Балобак Олександр Анатолійович

Фундук і ліщина в Україні Діяльність вчених Національного дендрологічного парку "Софіївка" НАН України по культивації та розмноженню фундука та ліщини.

· Пахно Володимир Григорович

Економіка роботи з фундуком. Оформлення земельної ділянки під посадку фундука.

· Космідайло Олександр Миколайович

Характеристики сортів фундука з українських і європейських розплідників.

· Черняков Анатолій Василевич

Волоський горіх. Сіянці і саджанці. Щеплення горіха. Заходи в нових садах: розбивка саду, посадка, залицяння за роками.

· Олійник Олена

Сучасний стан переробної галузі в горіхівництва. Досвід підприємства «Малатті»

· Погребняк Анатолій Андрійович

Оптова торгівля горіхом в Україні. Вимоги до оптових партій продукції. Експорт горіха - організація і умови.

· Жідовец Леонід Іванович

Їстівний каштан, Народна господарське значення. Практичні поради з вирощування. Економічні аспекти бізнесу з їстівним каштаном.

· Матвієць Олександр Григорович

Комплексне проектування горіхових садів з системою крапельного зрошення.

Інституту водних проблем і меліорації НАН України,

· Ярощук Тамара Анатоліївна

Технологічні особливості, при вирощування горіхоплідних культур в районах з

недостатньою вологістю.

· Каденюк Володимир Миколайович

Технологічне обладнання для переробки горіха.

· Панченко Сергій Володимирович

Техніка, обладнання та інструменти для садівництва горіхоплідних культур

· Фарваті Абдул Джолі

Досвід роботи зарубіжних компаній в Україні, інвестиційні напрямки, закупівля горіха.

· Луцак Василь Григорович

Глибока переробка горіхової сировини. Нові продукти інноваційних технологій.

· Грищенко Анатолій Іванович

Спільна діяльність журналу «Сад, вино, виноград» з ВГО «Українська горіхова Асоціація» по популяризації горіхового бізнесу в Україні.

· Рябков Сергій Володимирович

Робота співробітників інституту водних проблем і меліорації НАН України по розробці проектів горіхових садів і насаджень в комплексі з системою зрошення та водозабезпечення.

14 червня Розплідник фундука. Практичні заняття.
Балобак Олександр Анатолійович.

Практичні рекомендації по розмноженню фундука різними способами, щеплення фундука на ведмежий горіх (майстер клас), рекомендації по догляду за молодими посадками.

Ухвалення «Звернення учасників конгресу до Кабінету міністрів України».

Основні підсумки семінару:

Семінар показав важливість і необхідність проведення подібних заходів з метою обміну досвідом, впровадження передових технологій, залучення нових учасників горіхового бізнесу, розширення площ під горіхоплідних культурами. Значимість семінару відзначили зарубіжні партнери, які високо оцінили організаційний і професійний рівень семінару, а так само ті значні якісні та кількісні зміни, які відбулися за останні роки в Україні з розвитку горіхового бізнесу і виробництва.

Незважаючи на сучасну, тимчасову політичну нестабільність в Україні, за матеріалами роботи семінару підготовлений проект звернення до Прем'єр Міністра та Верховну Раду щодо вдосконалення законодавчої бази і програми розвитку горіхового бізнесу в Україні.

Підсумкові пропозиції семінару 13-14 червня 2014 Умань:

· У нашій країні існують великі проблеми при виробництві горіхів, пов'язані з низькою врожайністю і якістю старих насаджень. Необхідне впровадження нових систем посадки горіхових садів.

· При модернізації саду повинні бути використані сертифіковані саджанці з розплідників науково-дослідних інститутів і територіальних сертифікованих розплідників.

· Має бути проведено практичне навчання фермерів по внесенню добрив, поливу, обрізки, обприскування, збирання врожаю, застосування збиральної техніки.

· Слід заохочувати органічне сільське господарство і сільськогосподарське практику щодо вирощування горіхоплідних культур.

· Повинна бути забезпечена підтримка наукових досліджень і дослідно-конструкторських робіт для здешевлення техніки переробки врожаю.

· Повинна бути організована регулярна поставка горіхів для забезпечення стабільності українського ринку, створені регіональні магазини горіхів.

· Необхідно прискорити роботу зі створення (завершення) законодавчої бази, пов'язаної з виробництвом волоського горіха і фундука.

· Вирішити питання про цивілізований експорт горіха і горіхової продукції.

· Повинен бути розроблені і затверджені укази «Про визначення територій волоського горіха, фундука, мигдалю, їстівного каштана». Для чіткої ідентифікації областей з волоським горіхом, фундуком, їстівного каштана і мигдалем повинні використовуватися як дистанційне зондування, так і географічні інформаційні системи.

· Повинні бути створені прозорі бази даних з інформацією про виробничі площі, обсяги виробництва, споживання, моніторинг ринкової ціни, іноземних закупівлі.

· Необхідно створювати заохочувальні та компенсаційні фонди, за рахунок 1% від митної вартості експортованого горіха і горіхової продукції.

· Інструменти підтримки ринкових заходів, пов'язаних з виробництвом і диверсифікацією продуктів переробки повинні бути розроблені на регіональному рівні.

· Державна політика щодо виробників, торговців, промисловців, експортерів і споживачів повинна бути безперервною і безкомпромісною і визначена з урахуванням національних інтересів.

· Чи повинні виконуватися презентації для розвитку нових ринків, скоординована рекламна діяльність в таких регіонах, як країни Європи і Євразії.

· Необхідний якісний брендинг українського горіха.

· Виробництво горіхової продукції в нашій країні повинен розширюватися за підтримки малого сімейного бізнесу.

· Внести пропозиції до уповноважених організацій за зональним районування існуючих сортів волоського горіха, фундука, істинного каштана.

· Врегулювати проблему відновлення термінів дії зареєстрованих сортів фундука та внесення їх до реєстру України.

· Стимулювати і вдосконалювати розвиток законодавчої бази із земельних питань (виділення земельних ділянок під нові горіхові сади і насадження).

· Звернутися з пропозицією до міністра Міністерства аграрної політики і продовольства України про заохочення провідних фахівців та учасників відродження горіхової галузі України.

Голова Ради Асоціації Володимир Пахно

Горіхи - це Багатство і Здоров'я
Або чому ми вирішили зайнятися горіхівництва

Горіхівництво - ЦЕ КОМПЛЕКС НАУКОВИХ, ВИРОБНИЧИХ ТА БІЗНЕС ЗАХОДІВ З РОЗВИТКУ горіхоплідних КУЛЬТУР
Горіхівництво - це найбільш рентабельна галузь сільськогосподарського виробництва.
Горіхівництво не вимагає великих земельних площ і некритично до якості і профілю землі (можна починати роботу на ділянці площею 0,5 га при оптимальній - 50 га).
Горіхівництво не вимагає великих фінансових витрат. Витрати пропорційні сімейним можливостям і залежать від площі ділянки.
Горіхівництво - це найкращий внесок грошових коштів для себе і свого потомства на сотні років. Витрати на створення саду можна робити за своїми можливостями. Не існує більш вигідного вкладення коштів в нерухомість. Горіховий сад росте до 100 і навіть до 400 років.
Горіхівництво - це галузь зі стабільною перспективою. Наявні обсяги і асортимент не задовольняють попит населення і переробних підприємств. Тому попит, набагато перевищує 100 тисяч тон, формує великі ціни на горіхову продукцію, і така тенденція буде зберігатися.
Горіхівництво - це робота для "ледачих". У горіховодів три види робіт: один раз посадити сад, а починаючи з 3-4 року тільки збирати горіх і отримувати гроші. А в перші 3-4 роки міжряддя саду можна використовувати під посадку, наприклад баштанних.
Горіхівництво за кліматичними умовами можна займатися тільки на 7% площі земної кулі, і саме на території України це можливо.
Горіхівництво - це галузь, яка вирішує проблеми продовольства і здоров'я. Енергетична і харчова цінність горіха перевершує всі рослинні і тваринні продукти. Дерево горіха - комора здоров'я: листя, кора, зелений горіх, ядро - все має лікарські властивості.
Горіхівництво - це соціальна галузь: сім'я отримує стабільний дохід, суспільство отримує стабільні робочі місця, регіони отримують наповнення бюджету. Створюються нові підприємства з переробки, збереження і реалізації продукції.
Горіхівництво - це екологічно чиста і сприятлива робота. Базується на традиційних методах господарювання без застосування хімічних препаратів.
Горіхівництво - це клубна галузь. Українські садівники об'єдналися в Українську горіхову асоціацію, де всі питання для членів асоціації вирішуються досить легко, включаючи і питання отримання земельних ділянок (по 2 га на кожного члена сім'ї - громадянина України). За допомогою зацікавлених інвесторів значно спрощується отримання кредитних ресурсів і фінансування. В галузі здійснюється планування і оптимізація виробництва, використовуються передові технологічні процеси вирощування і переробки врожаю. І, головне, вигідна реалізація вирощеного врожаю. В цілому, горіхівництво - це не тільки бізнес, а й життєва філософія, спосіб найбільш гармонійного злиття особистості зі світом і іншими людьми.

П'ятиріччя організації ВГО "Українська горіхова Асоціація"

Ювілейна зустріч, присвячена п'ятиріччю організації ВГО "Українська горіхова Асоціація" відбулася 16 серпня 2013 в селі Тімірязєвка, Вознесенського району Миколаївської області на базі підприємства ТОВ «Тімірязівське» - розплідник саджанців волоського горіха.
Організатори конференції: Міністерство аграрної політики та продовольства України, Придністровська дослідна станція Інституту садівництва УААН, ТОВ «Тімірязівське», ВГО "Українська горіхова Асоціація".
Основні теми семінару були присвячені теорії і практиці вирощування волоського горіха в різних кліматичних умовах на території України (сорти, саджанці, технології, проектування, зміст саду). Економічному і юридичному обгрунтуванню створення горіхового саду і розвитку горіхового бізнесу, комплексної переробки, реалізації горіха і продуктів переробки.
Були присутні науковці та фахівці в області горіхівництва, виробники горіхоплідних культур, підприємства переробки і торгівлі, проектні організації, фахівці України та провідних європейських країн. З кожним роком авторитет Української горіхової Асоціації і всього горіхового бізнесу України посилюється і зміцнюється. Показником є ​​велика увага зарубіжних підприємств і об'єднань до роботи нашої Асоціації.
На семінарі заслухано 12 доповідей і виступів. Проведено майстер - клас по щепленню горіха, посадці горіхового саду і системі формування крони дерев.
У нашій країні існують великі проблеми при виробництві горіхів, пов'язані з низькою врожайністю і якістю старих насаджень. Необхідне впровадження нових систем посадки горіхових садів.
При модернізації саду повинні бути використані сертифіковані саджанці з розплідників науково - дослідних інститутів і територіальних сертифікованих розплідників.
Повинно бути проведено постійне навчання фермерів на практиці щодо внесення добрив, поливу, обрізки, обприскування, збирання врожаю, збиральної техніки.
Слід заохочувати органічне сільське господарство і сільськогосподарську практику щодо вирощування горіхоплідних культур.
Повинна бути забезпечена підтримка наукових досліджень і дослідно - конструкторських робіт для здешевлення техніки переробки врожаю.
Повинна бути організована регулярна поставка горіхів для забезпечення стабільності ринку, створені регіональні магазини горіхів.
Необхідно прискорити роботу зі створення (завершення) законодавчої бази, пов'язаної з виробництвом волоського горіха, фундука й їстівного каштана.
Вирішити питання про цивілізований експорті горіха і горіхової продукції.
Повинні бути розроблені і затверджені укази «Про визначення територій волоського горіха, фундука, мигдалю, їстівного каштана». Для чіткої ідентифікації областей з волоським горіхом, фундуком, їстівного каштана і мигдалем повинні використовуватися як дистанційні зондування, так і географічні інформаційні системи.
Повинні бути створені прозорі бази даних з інформацією про виробничі площі, обсяги виробництва, споживання, ринковою ціною, іноземних закупівль.
Міністерством сільського господарства і продовольства при координації з «Української горіхової Асоціації" (це об'єднання понад 1700 учасників горіхового бізнесу), за участю університетів та інших установ, пов'язаних з виходом продукту, повинні бути розроблені єдині форми статистичних оцінок.
Повинні підтримуватись виробники через законодавчі заходи і створення заохочувальних фондів.
Інструменти підтримки ринкових заходів, пов'язаних з виробництвом і диверсифікацією продуктів переробки повинні бути розроблені на регіональному рівні.

Державна політика щодо виробників, торговців, промисловців, експортерів і споживачів повинна бути безперервною і безкомпромісною і визначена з урахуванням національних інтересів.
Повинні бути виконані презентації для розвитку нових ринків, скоординована рекламна діяльність в таких регіонах як Росія і країни Європи.
Також необхідна активна участь в спеціалізованих міжнародних виставках продовольства, потужної інформаційної та рекламної діяльністі.
Необхідний якісний брендинг українського горіха.
Виробництво горіхової продукції в нашій країні повинно розширюватися за підтримки малого сімейного бізнесу.
Пропонуємо:
- Внести пропозиції до уповноважених організацій за зональним районуванням існуючих сортів волоського горіха та фундука;
- Врегулювати проблему відновлення термінів дії зареєстрованих сортів фундука та внесення їх до реєстру України;
- Разом з економічним відділом інституту садівництва НААН України внести пропозицію про компенсацію витрат на виробництво саджанців горіхоплідних культур;
- Відстоювати інтереси учасників горіхового бізнесу України в органах законодавчої та виконавчої влади на всіх рівнях в Україні;
- Звернутися до Президента України та Прем'єр - міністра з проханням врегулювання експорту горіха і імпорту саджанців на пунктах митниці;
- Стимулювати і вдосконалювати розвиток законодавчої бази із земельних питань (виділення земельних ділянок під нові горіхові сади і насадження);
- Розробити методики і технології глибокої переробки супутніх горіхоплідних культур та результати доповісти на спільному семінарі з Міністерством аграрної політики та продовольства;
- Розробити нові методики вирощування і зберігання горіхоплідних культур з урахуванням останніх світових і вітчизняних досягнень біотехнологій;
- Створити при асоціації школу народного промислу продукції горіхоплідних культур;
- Організувати поїздку підприємців і фермерів за європейським горіховим маршрутом;
- Поширювати досвід провідних обласних і районних філій "Української горіхової Асоціації", вчених і практиків - горіховодів шляхом проведення зустрічей, семінарів, галузевих конференцій;
- Запланувати на 2014 рік проведення регіональних тематичних семінарів і конференції в 3х областях України;
- Звернутися з пропозицією до міністра Міністерства аграрної політики про заохочення провідних фахівців та учасників відродження горіхової галузі України.

img 3839copy

 

 

ПОСАДКА ВОЛОСЬКОГО ГОРІХА
Всеукраїнська громадська організація «Українська горіхова асоціація» нарощує зусилля по відродженню горіхівництва в Україні і запрошує до співпраці державні органи, аграріїв, бізнесменів, приватних інвесторів, засобів масової інформації.
Фахівці «Української горіхової Асоціації" виконують повний комплекс робіт з наукової та виробничої консультації, посадці і спостереженні за горіховим садом до вступу його в плодоношення.
Новація «Української горіхової асоціації» - створення промислових корпоративних садів на основі залучення в процес широких верств міського населення шляхом реалізації їх права на володіння двома гектарами землі сільськогосподарського призначення.
З появою таких садів відкриваються нові можливості для дрібного і середнього бізнесу в сфері експортно-орієнтованої глибокої переробки плодів, листя, деревини, шкаралупи для отримання нових товарів, продуктів харчування і фармацевтичних препаратів.
ПОСАДКА САДЖАНЦІВ ВОЛОСЬКОГО ГОРІХА
Рекомендації підготував кандидат технічних наук, горіховодів В. Г. Пахно.
За свою потребу в теплі волоський горіх наближається до винограду. Тому найбільш сприятливою для його обробітку є зона неукривного виноградарства, там, де мінусові температури взимку рідко падають нижче -25 ° С.
У цій зоні безморозний період триває 200 днів, з яких вегетаційний період цієї культури становить 120-170 днів. Молоді не плодоносящі дерева добре переносять нетривалі морози -25 °, -32 ° С. Нами встановлено, що характер перезимівлі дерев волоського горіха залежить також від стану дерев. Ослаблені посухою дерева сильніше пошкоджуються морозом, ніж ті, які вегетують в сприятливих умовах. Найбільш чутливі вони в період розпускання бруньок і цвітіння. На величину і якість врожаю великий вплив роблять не зимові низькі температури, а віздні весінні заморозки. Самою слабкою стійкістю до низьких температур володіють коріння, і це потрібно враховувати при осінній посадці дерев. Пухка тканина коренів пошкоджується при -5 °, -6 ° С, що може привести до повної загибелі рослин.
ВПЛИВ СВІТЛА І РОЗТАШУВАННЯ
Волоський горіх - світлолюбна плодова культура, добре росте і плодоносить при хорошому освітленні. Окремі дерева формують потужну, крону з великою кількістю листків. У загущених посадках крони дерев рідкісні, зі слабким листовим апаратом, передчасно старіють, слабо або зовсім не плодоносять. Спроба створити насадження волоського горіха з великою кількістю дерев на один гектар не увінчалася успіхом. Перевагу слід віддавати південно-західній експозиції.
ВПЛИВ ГРУНТУ І ВОЛОГИ В ПОЧВІ
Волоський горіх найкраще росте на помірно вологих карбонатних суглинках з невисоким постійним рівнем грунтових вод. Абсолютно непридатні для закладки волоського горіха заболочені і сильно ущільнені грунту. Грунтові води повинні бути не ближче 2 - 2,5 м від поверхні землі. На кислих грунтах слід провести агромеліоративны заходи.
ЗМІСТ ГРУНТУ
Щорічно високі врожаї горіхів можна отримувати лише у випадках, коли в насадженнях виконується повний комплекс агрозаходів, що забезпечують всебічне підвищення або підтримання на високому рівні родючості грунту. В умовах недостатнього вологозабезпечення цей комплекс повинен також передбачати найбільш повне поглинання ґрунтом вологи і її раціональне використання деревами. У зв'язку з цим кращим способом змісту грунту в садах волоського горіха в умовах недостатнього волого-забезпечення є чорний пар. У зв'язку з особливостями використання грунтової вологи деревами горіха можна рекомендувати систему вмысту чорної пари з сидератами. При цьому сидерати висівають у другій половині літа. Слід використовувати: люпин, чину, горох, вику з вівсом. В умовах зрошення ґрунт у міжряддях саду можна утримувати під залуження, а також для посіву багаторічних бобових трав.
ВНЕСЕННЯ ДОБРИВ
Внесення в горіховому саду азотистих добрив слід проводити обережно, так як вони сприяють розвитку бактеріозу.
Не слід вносити азотні добрива протягом 2-3 років в період початку плодоношення дерев. Фосфорно-калійні добрива сприяють плодоношенню дерева, і вносити їх необхідно на рівні коренів. До проблеми добрива відноситься і питання розпушування глибоких шарів грунту з метою кращого проникнення коренів у грунт. Чим менше спушень протягом літа, тим краще для дерева.

ЗРОШУВАННЯ
Горіхове дерево є великим споживачем води в весняно-літній період (травень, червень, липень, серпень). Кількість атмосферних опадів в цей час, як правило, недостатньо. Тому при всіх найменших можливостях рекомендуються поливи. У тих випадках, коли поливати неможливо, потрібен суворий режим економії вологи в грунті.
Важливим елементом у вирішенні проблеми економії води є застосування продукції MaxiMarin, яка дозволяє одночасно поліпшити структуру грунту і відрегулювати надходження вологи під кореневу систему рослини на тривалий період часу. Продукція виробляється на Україні, доступна для застосування.
ПОСАДКА
Підготовка матеріалу до посадки полягає, перш за все, в його ретельному сортуванны. Саджанці для посадки повинні бути здоровими, добре розвиненими. Щоб уникнути підсихання кореневої системи рекомендується занурення коренів рослин в живильний гель МaxiMarin. Викопування саджанців і їх подальшу посадку проводять навесні. Осіннэ викопування і закладка саду можлива тільки в південних районах, не пізніше першої половини жовтня. Терміни осінньої посадки вибирають за 1-1,5 місяці до початку заморозків. Не рекомендується викопування саджанців восени і зберігання їх до весни в зимовый прикопці.
Посадка проводиться в ямки, розмір яких залежить від розміру кореневої системи посадкового матеріалу. Глибиною і шириною не менше 70 см. У всіх випадках глибина ямки повинна бути на 30-40 см більше довжини кореневої системи, що є необхідною умовою для кращого росту коренів вглиб. Перед посадкою пошкоджені коріння відрізають гострим ножем, а кореневу систему занурюють в живильний гель МaxiMarin (з розрахунку 1 літр гелю на 15 саджанців). При цьому довжина кореневої системи повинна становити не менше 30 см. При посадці ямку наполовину засипають землею, перемішану з перегноєм у співвідношенні 50% на 50%, злегка утрамбовують, на дно кладуть 4 таблетки MaxiMarin (для регулювання вологи), вставляють саджанець, розправляють коріння , присипають землею. Зверху землю навколо саджанця добре ущільнюють. Коренева шийка саджанця при посадці, після поливу і осідання грунту повинна бути на рівні поверхні землі. Для простоти посадки саджанця можна використовувати планку (рейку) довжиною 1 м з відмітками середини і по 35 см від середини. Планка укладається на рівень твердої землі так, що б позначки в 35 см були по краях ями. Коренева шийка саджанця фіксується в центрі на рівні планки. Таким чином, саджанець знаходиться в центрі ями, а коренева шийка - на рівні землі. Для кращої приживлюваності і гарного росту коренів в перші роки життя на збіднених грунтах рекомендується в кожну ямку вносити 7-10 кг перегною і 4-5 таблеток MaxiMarin. Посаджені дерева рясно поливають. Норма поливу саджанців - не менше 2-х відер води на одне посадочне місце. Для запобігання висихання і розтріскування грунту посадочні місця слід мульчувати торф'яною крихтою, тирсою, соломою шаром в 2-3 см. Сформувати насип навколо саджанця на відстані 30-50 см від стовбура з суміші землі і перегною в співвідношенні 3 : 1 для збору дощової води і живлення кореневої системи. Поруч з саджанцем встановлюють дерев'яний кілок діаметром 0,23 м і довжиною 1,5 метра. Саджанець пов'язують з кілочком пересічною вісімкою, щоб не пошкодити молоду кору. Через 12-15 днів після посадки пристовбурні кола саджанця рясно поливають (15-20 літрів на саджанець). Подальший полив здійснюють по мірі необхідності. Протягом першого року після посадки добрива не вносять, обрізку не проводять.

AgroExpo 2018

ЧП Агрореммаш - Плюс

Техника для садоводства и виноградарства