П'ятиріччя організації ВГО "Українська горіхова Асоціація"

П'ятиріччя організації ВГО "Українська горіхова Асоціація"

Ювілейна зустріч, присвячена п'ятиріччю організації ВГО "Українська горіхова Асоціація" відбулася 16 серпня 2013 в селі Тімірязєвка, Вознесенського району Миколаївської області на базі підприємства ТОВ «Тімірязівське» - розплідник саджанців волоського горіха.
Організатори конференції: Міністерство аграрної політики та продовольства України, Придністровська дослідна станція Інституту садівництва УААН, ТОВ «Тімірязівське», ВГО "Українська горіхова Асоціація".
Основні теми семінару були присвячені теорії і практиці вирощування волоського горіха в різних кліматичних умовах на території України (сорти, саджанці, технології, проектування, зміст саду). Економічному і юридичному обгрунтуванню створення горіхового саду і розвитку горіхового бізнесу, комплексної переробки, реалізації горіха і продуктів переробки.
Були присутні науковці та фахівці в області горіхівництва, виробники горіхоплідних культур, підприємства переробки і торгівлі, проектні організації, фахівці України та провідних європейських країн. З кожним роком авторитет Української горіхової Асоціації і всього горіхового бізнесу України посилюється і зміцнюється. Показником є ​​велика увага зарубіжних підприємств і об'єднань до роботи нашої Асоціації.
На семінарі заслухано 12 доповідей і виступів. Проведено майстер - клас по щепленню горіха, посадці горіхового саду і системі формування крони дерев.
У нашій країні існують великі проблеми при виробництві горіхів, пов'язані з низькою врожайністю і якістю старих насаджень. Необхідне впровадження нових систем посадки горіхових садів.
При модернізації саду повинні бути використані сертифіковані саджанці з розплідників науково - дослідних інститутів і територіальних сертифікованих розплідників.
Повинно бути проведено постійне навчання фермерів на практиці щодо внесення добрив, поливу, обрізки, обприскування, збирання врожаю, збиральної техніки.
Слід заохочувати органічне сільське господарство і сільськогосподарську практику щодо вирощування горіхоплідних культур.
Повинна бути забезпечена підтримка наукових досліджень і дослідно - конструкторських робіт для здешевлення техніки переробки врожаю.
Повинна бути організована регулярна поставка горіхів для забезпечення стабільності ринку, створені регіональні магазини горіхів.
Необхідно прискорити роботу зі створення (завершення) законодавчої бази, пов'язаної з виробництвом волоського горіха, фундука й їстівного каштана.
Вирішити питання про цивілізований експорті горіха і горіхової продукції.
Повинні бути розроблені і затверджені укази «Про визначення територій волоського горіха, фундука, мигдалю, їстівного каштана». Для чіткої ідентифікації областей з волоським горіхом, фундуком, їстівного каштана і мигдалем повинні використовуватися як дистанційні зондування, так і географічні інформаційні системи.
Повинні бути створені прозорі бази даних з інформацією про виробничі площі, обсяги виробництва, споживання, ринковою ціною, іноземних закупівль.
Міністерством сільського господарства і продовольства при координації з «Української горіхової Асоціації" (це об'єднання понад 1700 учасників горіхового бізнесу), за участю університетів та інших установ, пов'язаних з виходом продукту, повинні бути розроблені єдині форми статистичних оцінок.
Повинні підтримуватись виробники через законодавчі заходи і створення заохочувальних фондів.
Інструменти підтримки ринкових заходів, пов'язаних з виробництвом і диверсифікацією продуктів переробки повинні бути розроблені на регіональному рівні.

Державна політика щодо виробників, торговців, промисловців, експортерів і споживачів повинна бути безперервною і безкомпромісною і визначена з урахуванням національних інтересів.
Повинні бути виконані презентації для розвитку нових ринків, скоординована рекламна діяльність в таких регіонах як Росія і країни Європи.
Також необхідна активна участь в спеціалізованих міжнародних виставках продовольства, потужної інформаційної та рекламної діяльністі.
Необхідний якісний брендинг українського горіха.
Виробництво горіхової продукції в нашій країні повинно розширюватися за підтримки малого сімейного бізнесу.
Пропонуємо:
- Внести пропозиції до уповноважених організацій за зональним районуванням існуючих сортів волоського горіха та фундука;
- Врегулювати проблему відновлення термінів дії зареєстрованих сортів фундука та внесення їх до реєстру України;
- Разом з економічним відділом інституту садівництва НААН України внести пропозицію про компенсацію витрат на виробництво саджанців горіхоплідних культур;
- Відстоювати інтереси учасників горіхового бізнесу України в органах законодавчої та виконавчої влади на всіх рівнях в Україні;
- Звернутися до Президента України та Прем'єр - міністра з проханням врегулювання експорту горіха і імпорту саджанців на пунктах митниці;
- Стимулювати і вдосконалювати розвиток законодавчої бази із земельних питань (виділення земельних ділянок під нові горіхові сади і насадження);
- Розробити методики і технології глибокої переробки супутніх горіхоплідних культур та результати доповісти на спільному семінарі з Міністерством аграрної політики та продовольства;
- Розробити нові методики вирощування і зберігання горіхоплідних культур з урахуванням останніх світових і вітчизняних досягнень біотехнологій;
- Створити при асоціації школу народного промислу продукції горіхоплідних культур;
- Організувати поїздку підприємців і фермерів за європейським горіховим маршрутом;
- Поширювати досвід провідних обласних і районних філій "Української горіхової Асоціації", вчених і практиків - горіховодів шляхом проведення зустрічей, семінарів, галузевих конференцій;
- Запланувати на 2014 рік проведення регіональних тематичних семінарів і конференції в 3х областях України;
- Звернутися з пропозицією до міністра Міністерства аграрної політики про заохочення провідних фахівців та учасників відродження горіхової галузі України.

img 3839copy

 

 

MaxiMarin injection applicator for liquid fertilizer application