ПОСАДКА ВОЛОСЬКОГО ГОРІХА

ПОСАДКА ВОЛОСЬКОГО ГОРІХА
Всеукраїнська громадська організація «Українська горіхова асоціація» нарощує зусилля по відродженню горіхівництва в Україні і запрошує до співпраці державні органи, аграріїв, бізнесменів, приватних інвесторів, засобів масової інформації.
Фахівці «Української горіхової Асоціації" виконують повний комплекс робіт з наукової та виробничої консультації, посадці і спостереженні за горіховим садом до вступу його в плодоношення.
Новація «Української горіхової асоціації» - створення промислових корпоративних садів на основі залучення в процес широких верств міського населення шляхом реалізації їх права на володіння двома гектарами землі сільськогосподарського призначення.
З появою таких садів відкриваються нові можливості для дрібного і середнього бізнесу в сфері експортно-орієнтованої глибокої переробки плодів, листя, деревини, шкаралупи для отримання нових товарів, продуктів харчування і фармацевтичних препаратів.
ПОСАДКА САДЖАНЦІВ ВОЛОСЬКОГО ГОРІХА
Рекомендації підготував кандидат технічних наук, горіховодів В. Г. Пахно.
За свою потребу в теплі волоський горіх наближається до винограду. Тому найбільш сприятливою для його обробітку є зона неукривного виноградарства, там, де мінусові температури взимку рідко падають нижче -25 ° С.
У цій зоні безморозний період триває 200 днів, з яких вегетаційний період цієї культури становить 120-170 днів. Молоді не плодоносящі дерева добре переносять нетривалі морози -25 °, -32 ° С. Нами встановлено, що характер перезимівлі дерев волоського горіха залежить також від стану дерев. Ослаблені посухою дерева сильніше пошкоджуються морозом, ніж ті, які вегетують в сприятливих умовах. Найбільш чутливі вони в період розпускання бруньок і цвітіння. На величину і якість врожаю великий вплив роблять не зимові низькі температури, а віздні весінні заморозки. Самою слабкою стійкістю до низьких температур володіють коріння, і це потрібно враховувати при осінній посадці дерев. Пухка тканина коренів пошкоджується при -5 °, -6 ° С, що може привести до повної загибелі рослин.
ВПЛИВ СВІТЛА І РОЗТАШУВАННЯ
Волоський горіх - світлолюбна плодова культура, добре росте і плодоносить при хорошому освітленні. Окремі дерева формують потужну, крону з великою кількістю листків. У загущених посадках крони дерев рідкісні, зі слабким листовим апаратом, передчасно старіють, слабо або зовсім не плодоносять. Спроба створити насадження волоського горіха з великою кількістю дерев на один гектар не увінчалася успіхом. Перевагу слід віддавати південно-західній експозиції.
ВПЛИВ ГРУНТУ І ВОЛОГИ В ПОЧВІ
Волоський горіх найкраще росте на помірно вологих карбонатних суглинках з невисоким постійним рівнем грунтових вод. Абсолютно непридатні для закладки волоського горіха заболочені і сильно ущільнені грунту. Грунтові води повинні бути не ближче 2 - 2,5 м від поверхні землі. На кислих грунтах слід провести агромеліоративны заходи.
ЗМІСТ ГРУНТУ
Щорічно високі врожаї горіхів можна отримувати лише у випадках, коли в насадженнях виконується повний комплекс агрозаходів, що забезпечують всебічне підвищення або підтримання на високому рівні родючості грунту. В умовах недостатнього вологозабезпечення цей комплекс повинен також передбачати найбільш повне поглинання ґрунтом вологи і її раціональне використання деревами. У зв'язку з цим кращим способом змісту грунту в садах волоського горіха в умовах недостатнього волого-забезпечення є чорний пар. У зв'язку з особливостями використання грунтової вологи деревами горіха можна рекомендувати систему вмысту чорної пари з сидератами. При цьому сидерати висівають у другій половині літа. Слід використовувати: люпин, чину, горох, вику з вівсом. В умовах зрошення ґрунт у міжряддях саду можна утримувати під залуження, а також для посіву багаторічних бобових трав.
ВНЕСЕННЯ ДОБРИВ
Внесення в горіховому саду азотистих добрив слід проводити обережно, так як вони сприяють розвитку бактеріозу.
Не слід вносити азотні добрива протягом 2-3 років в період початку плодоношення дерев. Фосфорно-калійні добрива сприяють плодоношенню дерева, і вносити їх необхідно на рівні коренів. До проблеми добрива відноситься і питання розпушування глибоких шарів грунту з метою кращого проникнення коренів у грунт. Чим менше спушень протягом літа, тим краще для дерева.

ЗРОШУВАННЯ
Горіхове дерево є великим споживачем води в весняно-літній період (травень, червень, липень, серпень). Кількість атмосферних опадів в цей час, як правило, недостатньо. Тому при всіх найменших можливостях рекомендуються поливи. У тих випадках, коли поливати неможливо, потрібен суворий режим економії вологи в грунті.
Важливим елементом у вирішенні проблеми економії води є застосування продукції MaxiMarin, яка дозволяє одночасно поліпшити структуру грунту і відрегулювати надходження вологи під кореневу систему рослини на тривалий період часу. Продукція виробляється на Україні, доступна для застосування.
ПОСАДКА
Підготовка матеріалу до посадки полягає, перш за все, в його ретельному сортуванны. Саджанці для посадки повинні бути здоровими, добре розвиненими. Щоб уникнути підсихання кореневої системи рекомендується занурення коренів рослин в живильний гель МaxiMarin. Викопування саджанців і їх подальшу посадку проводять навесні. Осіннэ викопування і закладка саду можлива тільки в південних районах, не пізніше першої половини жовтня. Терміни осінньої посадки вибирають за 1-1,5 місяці до початку заморозків. Не рекомендується викопування саджанців восени і зберігання їх до весни в зимовый прикопці.
Посадка проводиться в ямки, розмір яких залежить від розміру кореневої системи посадкового матеріалу. Глибиною і шириною не менше 70 см. У всіх випадках глибина ямки повинна бути на 30-40 см більше довжини кореневої системи, що є необхідною умовою для кращого росту коренів вглиб. Перед посадкою пошкоджені коріння відрізають гострим ножем, а кореневу систему занурюють в живильний гель МaxiMarin (з розрахунку 1 літр гелю на 15 саджанців). При цьому довжина кореневої системи повинна становити не менше 30 см. При посадці ямку наполовину засипають землею, перемішану з перегноєм у співвідношенні 50% на 50%, злегка утрамбовують, на дно кладуть 4 таблетки MaxiMarin (для регулювання вологи), вставляють саджанець, розправляють коріння , присипають землею. Зверху землю навколо саджанця добре ущільнюють. Коренева шийка саджанця при посадці, після поливу і осідання грунту повинна бути на рівні поверхні землі. Для простоти посадки саджанця можна використовувати планку (рейку) довжиною 1 м з відмітками середини і по 35 см від середини. Планка укладається на рівень твердої землі так, що б позначки в 35 см були по краях ями. Коренева шийка саджанця фіксується в центрі на рівні планки. Таким чином, саджанець знаходиться в центрі ями, а коренева шийка - на рівні землі. Для кращої приживлюваності і гарного росту коренів в перші роки життя на збіднених грунтах рекомендується в кожну ямку вносити 7-10 кг перегною і 4-5 таблеток MaxiMarin. Посаджені дерева рясно поливають. Норма поливу саджанців - не менше 2-х відер води на одне посадочне місце. Для запобігання висихання і розтріскування грунту посадочні місця слід мульчувати торф'яною крихтою, тирсою, соломою шаром в 2-3 см. Сформувати насип навколо саджанця на відстані 30-50 см від стовбура з суміші землі і перегною в співвідношенні 3 : 1 для збору дощової води і живлення кореневої системи. Поруч з саджанцем встановлюють дерев'яний кілок діаметром 0,23 м і довжиною 1,5 метра. Саджанець пов'язують з кілочком пересічною вісімкою, щоб не пошкодити молоду кору. Через 12-15 днів після посадки пристовбурні кола саджанця рясно поливають (15-20 літрів на саджанець). Подальший полив здійснюють по мірі необхідності. Протягом першого року після посадки добрива не вносять, обрізку не проводять.

MaxiMarin injection applicator for liquid fertilizer application