MaxiMarin injection applicator for liquid fertilizer application

П'ятиріччя організації ВГО "Українська горіхова Асоціація"

П'ятиріччя організації ВГО "Українська горіхова Асоціація"

Ювілейна зустріч, присвячена п'ятиріччю організації ВГО "Українська горіхова Асоціація" відбулася 16 серпня 2013 в селі Тімірязєвка, Вознесенського району Миколаївської області на базі підприємства ТОВ «Тімірязівське» - розплідник саджанців волоського горіха.
Організатори конференції: Міністерство аграрної політики та продовольства України, Придністровська дослідна станція Інституту садівництва УААН, ТОВ «Тімірязівське», ВГО "Українська горіхова Асоціація".
Основні теми семінару були присвячені теорії і практиці вирощування волоського горіха в різних кліматичних умовах на території України (сорти, саджанці, технології, проектування, зміст саду). Економічному і юридичному обгрунтуванню створення горіхового саду і розвитку горіхового бізнесу, комплексної переробки, реалізації горіха і продуктів переробки.
Були присутні науковці та фахівці в області горіхівництва, виробники горіхоплідних культур, підприємства переробки і торгівлі, проектні організації, фахівці України та провідних європейських країн. З кожним роком авторитет Української горіхової Асоціації і всього горіхового бізнесу України посилюється і зміцнюється. Показником є ​​велика увага зарубіжних підприємств і об'єднань до роботи нашої Асоціації.
На семінарі заслухано 12 доповідей і виступів. Проведено майстер - клас по щепленню горіха, посадці горіхового саду і системі формування крони дерев.
У нашій країні існують великі проблеми при виробництві горіхів, пов'язані з низькою врожайністю і якістю старих насаджень. Необхідне впровадження нових систем посадки горіхових садів.
При модернізації саду повинні бути використані сертифіковані саджанці з розплідників науково - дослідних інститутів і територіальних сертифікованих розплідників.
Повинно бути проведено постійне навчання фермерів на практиці щодо внесення добрив, поливу, обрізки, обприскування, збирання врожаю, збиральної техніки.
Слід заохочувати органічне сільське господарство і сільськогосподарську практику щодо вирощування горіхоплідних культур.
Повинна бути забезпечена підтримка наукових досліджень і дослідно - конструкторських робіт для здешевлення техніки переробки врожаю.
Повинна бути організована регулярна поставка горіхів для забезпечення стабільності ринку, створені регіональні магазини горіхів.
Необхідно прискорити роботу зі створення (завершення) законодавчої бази, пов'язаної з виробництвом волоського горіха, фундука й їстівного каштана.
Вирішити питання про цивілізований експорті горіха і горіхової продукції.
Повинні бути розроблені і затверджені укази «Про визначення територій волоського горіха, фундука, мигдалю, їстівного каштана». Для чіткої ідентифікації областей з волоським горіхом, фундуком, їстівного каштана і мигдалем повинні використовуватися як дистанційні зондування, так і географічні інформаційні системи.
Повинні бути створені прозорі бази даних з інформацією про виробничі площі, обсяги виробництва, споживання, ринковою ціною, іноземних закупівль.
Міністерством сільського господарства і продовольства при координації з «Української горіхової Асоціації" (це об'єднання понад 1700 учасників горіхового бізнесу), за участю університетів та інших установ, пов'язаних з виходом продукту, повинні бути розроблені єдині форми статистичних оцінок.
Повинні підтримуватись виробники через законодавчі заходи і створення заохочувальних фондів.
Інструменти підтримки ринкових заходів, пов'язаних з виробництвом і диверсифікацією продуктів переробки повинні бути розроблені на регіональному рівні.

Державна політика щодо виробників, торговців, промисловців, експортерів і споживачів повинна бути безперервною і безкомпромісною і визначена з урахуванням національних інтересів.
Повинні бути виконані презентації для розвитку нових ринків, скоординована рекламна діяльність в таких регіонах як Росія і країни Європи.
Також необхідна активна участь в спеціалізованих міжнародних виставках продовольства, потужної інформаційної та рекламної діяльністі.
Необхідний якісний брендинг українського горіха.
Виробництво горіхової продукції в нашій країні повинно розширюватися за підтримки малого сімейного бізнесу.
Пропонуємо:
- Внести пропозиції до уповноважених організацій за зональним районуванням існуючих сортів волоського горіха та фундука;
- Врегулювати проблему відновлення термінів дії зареєстрованих сортів фундука та внесення їх до реєстру України;
- Разом з економічним відділом інституту садівництва НААН України внести пропозицію про компенсацію витрат на виробництво саджанців горіхоплідних культур;
- Відстоювати інтереси учасників горіхового бізнесу України в органах законодавчої та виконавчої влади на всіх рівнях в Україні;
- Звернутися до Президента України та Прем'єр - міністра з проханням врегулювання експорту горіха і імпорту саджанців на пунктах митниці;
- Стимулювати і вдосконалювати розвиток законодавчої бази із земельних питань (виділення земельних ділянок під нові горіхові сади і насадження);
- Розробити методики і технології глибокої переробки супутніх горіхоплідних культур та результати доповісти на спільному семінарі з Міністерством аграрної політики та продовольства;
- Розробити нові методики вирощування і зберігання горіхоплідних культур з урахуванням останніх світових і вітчизняних досягнень біотехнологій;
- Створити при асоціації школу народного промислу продукції горіхоплідних культур;
- Організувати поїздку підприємців і фермерів за європейським горіховим маршрутом;
- Поширювати досвід провідних обласних і районних філій "Української горіхової Асоціації", вчених і практиків - горіховодів шляхом проведення зустрічей, семінарів, галузевих конференцій;
- Запланувати на 2014 рік проведення регіональних тематичних семінарів і конференції в 3х областях України;
- Звернутися з пропозицією до міністра Міністерства аграрної політики про заохочення провідних фахівців та учасників відродження горіхової галузі України.

img 3839copy

 

 

Exhibition AgroExpo 2018

PE Agroremmash-Plus

Technology for gardens and vineyards