Вирощування волоського горіха

Вирощування волоського горіха

Всеукраїнська громадська організація «Українська горіхова асоціація» посилено працює по відродженню горіхівництва в Україні. Новація асоціації - створення промислових корпоративних садів, власниками яких можуть стати міщяни. Адже потрібно допомогти їм реалізувати право на володіння двома гектарами землі сільгосп призначення. А з'являться такі сади, відразу відкриються нові можливості для дрібного і середнього бізнесу в сфері експортно-орієнтованої глибокої переробки плодів, листя, деревини, шкаралупи. Щоб створювати нові товари, продукти харчування та фармацевтичні препарати.

orex 1

Волоський горіх також теплолюбний, як і виноград. Саме тому найбільш сприятлива для його обробітку - зона неукривного виноградарства. Там, де мінусові температури взимку рідко падають нижче -25 ° С, а безморозний період дорівнює 200 дням, адже культура вегетує 120-170 днів. Молоді не плодоносні дерева добре переносять нетривалі морози -25 ° С ... -32 ° С.
Нами встановлено, що умови перезимівлі горіха залежать також від стану дерев. Ослаблені посухою, вони сильніше пошкоджуються морозом, ніж ті, які вегетують в сприятливих умовах. Найбільш чутливі вони в період розпускання бруньок і цвітіння. На величину і якість врожаю великий вплив роблять не зимові низькі температури, а пізні весінні заморозки.
Самою слабкою стійкістю до низьких температур володіють коріння. Це необхідно враховувати при осінній посадці дерев. Пухка тканина коренів пошкоджується при -5 ° С ... -6 ° С, що може привести до повної загибелі рослин.
Вплив світла і місця розташування. Волоський горіх - світлолюбна плодова культура, прекрасно росте і плодоносить при хорошому освітленні. Окремі дерева формують потужну, густо вкриту листям крону. У загущених посадках - крони дерев рідкі, зі слабким листовим апаратом, передчасно старіють, слабо або зовсім не плодоносять. Спроби створити сад волоського горіха з великою кількістю дерев на 1 га успіхом не увінчалися. Перевагу слід віддавати південно-західній експозиції.

Вплив грунту і вологи. Горіх найкраще росте на помірно вологих карбонатних суглинках з невисоким постійним рівнем грунтових вод. Абсолютно непридатні для закладки волоського горіха заболочені і сильно ущільнені грунту. Грунтові води повинні бути не ближче 2-2,5 метра від поверхні землі. На кислих грунтах слід провести агромеліоративних заходів.
Зміст грунту. Щорічно високі врожаї горіхів можна отримувати лише у випадках, коли в насадженнях виконується повний комплекс агрозаходів, що забезпечують всебічне підвищення або підтримання на високому рівні родючості грунту.
В умовах недостатнього вологозабезпечення цей комплекс повинен також передбачати найбільш повне поглинання ґрунтом вологи і її раціональне використання деревами. Тому найкращий спосіб утримання грунту в садах волоського горіха в умовах недостатнього вологозабезпечення - чорний пар. У зв'язку з особливостями використання грунтової вологи деревами горіха, можна рекомендувати систему змісту чорної пари з сидератами. При цьому сидерати висівають у другій половині літа і переорюють восени. Слід використовувати: люпин, чину, горох, вику з вівсом. В умовах зрошення ґрунт у міжряддях саду можна утримувати під залуження, а також для посіву багаторічних бобових трав.

orex 2Внесення добрив. Внесення в горіховому саду азотистих добрив слід проводити обережно, так як вони сприяють розвитку бактеріозу. Не потрібно вносити ці добрива протягом 2-3 років в період початку плодоношення дерев.
Сприяють плодоношенню фосфорно-калійні добрива. Вносити їх необхідно на рівні коренів. А ось глибоко рихлити ґрунт не слід. Чим менше спушень протягом літа, тим краще для дерева.
Зрошення. Горіхове дерево - великий споживач води в весняно-літній період (травень, червень, липень, серпень). Кількість атмосферних опадів в цей час, як правило, недостатньо. Тому при найменшій можливості рекомендуються поливи. У тих випадках, коли поливати неможливо, потрібен суворий режим економії вологи в грунті.
Найкращий варіант у вирішенні проблеми економії води - застосування продукції MaxiMarin, яка дозволяє одночасно поліпшити структуру грунту і відрегулювати вологу під кореневою системою рослини на тривалий період часу. Продукція виробляється в Україні і доступна в застосуванні.
Посадка. Підготовка матеріалу до посадки полягає, перш за все, в його ретельному сортуванні. Саджанці для посадки повинні бути здоровими, добре розвиненими. Щоб не допустити підсихання кореневої системи, можна занурити коріння в живильний гель МaxiMarin.
Викопують саджанці і садять їх навесні. Осіннє викопування і закладка саду можлива тільки в південних районах, не пізніше першої половини жовтня. Терміни осінньої посадки вибирають за 1-1,5 місяці до початку заморозків. Не рекомендується викопувати саджанці восени і зберігати їх до весни в зимовій прикопці.
Деревце садимо в ямки, розмір яких залежить від розміру кореневої системи посадкового матеріалу, але глибиною і шириною не менш 70 сантиметрів. В усіх випадках глибина ямки повинна бути на 30-40 см більше довжини кореневої системи. Це необхідно для кращого росту коренів вглиб.
Перед посадкою пошкоджене коріння відрізають гострим ножем, а коренева система занурюється в живильний гель МaxiMarin (з розрахунку 1 літр на 15 саджанців). Довжина кореневої системи повинна бути не менше 30 сантиметрів. При посадці ямку наполовину засипають землею, перемішаної з перегноєм 50х50%, і злегка утрамбовують. На дно кладуть по 4 таблетки MaxiMarin (для регулювання вологи), вставляють саджанець, розправляють його корені, присипають землею і добре її ущільнюють. Коренева шийка саджанця при посадці, після поливу і осідання грунту, повинна бути на рівні поверхні землі. Для простоти посадки можна використовувати планку (рейку) довжиною 1 метр з відмітками середини і по 35 см від неї. Планка укладається на рівень твердої землі так, щоб позначки 35 см були по краях ями. Коренева шийка саджанця фіксується в центрі на рівні планки. Таким чином, саджанець буде в центрі, а коренева шийка - на рівні землі.

Для кращої приживлюваності і гарного росту коренів в перші роки життя рекомендується на збіднених грунтах в кожну ямку вносити по 7-10 кг перегною і 4-5 таблеток MaxiMarin. Посаджені дерева рясно поливають. Норма: не менше 2-х відер води на одне посадочне місце. Для запобігання висихання і розтріскування грунту, посадочні місця слід мульчувати торф'яної крихтою, тирсою, соломою шаром 2-3 сантиметри. Навколо саджанця сформувати на відстані 30-50 см від стовбура насип із суміші землі і перегною: 3 : 1 для збору дощової води і харчування кореневої системи. Поруч з саджанцем встановлюють дерев'яний кілок діаметром 0,23 і довжиною 1,5 метра. Саджанець пов'язують з кілочком пересічної вісімкою, щоб не пошкодити молоду кору.
orex 3Через 12-15 днів після посадки пристовбурні кола саджанця рясно поливають (15-20 літрів на саджанець). Потім поливають у міру необхідності. Перший рік добрива не вносять, обрізку не проводять.

MaxiMarin injection applicator for liquid fertilizer application